KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12111091
*
nr 1211 1091
Nils G Stenqvist
(1934-2005), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 1975, numrerad 62/210. Motivet: 12x16
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2018
kl 19:17:23
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/10 20:12:32
1
100 kr
21/10 21:42:24
2
Vinnande bud
- Tema
22 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 22 oktober har vi samlat grafisk konst av konstnärer som MÃ¥rten Andersson, Georges Braque, James Coignard, Corneille, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Carl Johan De Geer, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Nils G Stenqvist
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Läs mer om Nils G Stenqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik nils g stenqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:42
-
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:21
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:08
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:04
-
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:24
-
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:24
*
Nils G Stenqvist
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Nils G Stenqvist
nr 1211 1091
Nils G Stenqvist
(1934-2005), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 1975, numrerad 62/210. Motivet: 12x16
Nils Gunnar Stenqvist, svensk målare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/10 20:12:32 | 1 | 100 kr |
21/10 21:42:24 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
22 okt
Grafik
PÃ¥ Tema Grafik den 22 oktober har vi samlat grafisk konst av konstnärer som MÃ¥rten Andersson, Georges Braque, James Coignard, Corneille, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Carl Johan De Geer, ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Nils G Stenqvist
Nils Gunnar Stenqvist, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född 1934 i Stockholm, död 2005.Läs mer om Nils G Stenqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik nils g stenqvist svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
9295 Etsning
Bertil Bull Hedlund (1893-1950), Sverige. GÃ¥rdsmot..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:42 -
3036 Etsningar
2 st, Nils Emil Ancker, Signerad. Bildmått: 25x33 ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:21 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:08
-
9122 Färgetsningar
3 st, Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 18:04 -
9379 Färgetsningar
4 st, Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerade..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:24 -
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:24